• VIDEO: Projednání petice občanů JM proti BD Gregorova a zahušťování Prahy 11

2019.12.05.ZMC.11.Petice.obcanu.proti.BD.Gregorova• Petice proti zahušťování sídliště Roztyly se projednávala na Mikuláše

1464 - tolik obyvatel Roztyl podepsalo petici proti přestavbě kotelny Gregorova na bytový dům a proti zahušťování sídliště Roztyly předimenzovanými stavebními projekty, které developeři od posledních komunálních voleb začali vytahovat, jak králíky z klobouku. Petici zorganizovaly roztylské spolky za podpory HPP 11 na obranu místních obyvatel, kteří se obávají zhoršení životního prostředí a kvality bydlení a kteří ztratili důvěru vůči současnému vedení radnice Prahy 11. Není divu, zatímco ex-starosta Jiří Štyler s bezskrupulózními developery "vyrážel dveře", staronové vedení radnice pod taktovkou Pirátů, ANO, ODS, TOP 09-STAN je vůči developerům nadstandardně vstřícné. Zatímco např. rada MČ Prahy 11 pod vedením HPP 11 přijala nesouhlasné usnesení s přestavbou kotelny Gregorova na bytový dům, nová rada dala k projektu souhlas (pouze s kosmetickými připomínkami).

Poslední zastupitelstvo (termín byl „vstřícně“ zvolen na 5.12.!) uvedenou petici projednalo, nicméně většinu návrhů HPP 11 na omezení výstavby v území odmítlo a přijalo pouze dílčí ústupky v podobě doporučení zpracování studií dopravní zátěže a deficitu parkování na JM II - pokud na ně ovšem zadlužená MČ sežene peníze. Měla by být také pořízena objemová studie ke změně územního plánu na hlídaném parkovišti Gregorova jako garance, že zde radnice usiluje pouze o jednopatrovou parkovací nástavbu.

Pro doplnění - zastupitelé za HPP 11 navrhovali odmítnutí přestavby kotelny Gregorova na bytový dům nebo alespoň snížení jeho podlažnosti, zredukování záměru Kliniky při ulici Ryšavého a přesunutí dopravního napojení Kliniky dále od domů v ul. Hrdličkova a Hněvkovská. Bohužel, v zastupitelstvu toto nebylo podpořeno.

Diskuse k petici, na kterou dorazili místní občané, byla ukončena na návrh pirátského zastupitele Miki Kovaříka. Takto si Piráti představují slibovanou transparentnost a participace občanů?

Zastupitelstvu předcházelo jednání Výboru pro územní rozvoj a životní prostředí (28.11.), který doporučil realizaci projektu Kliniky při ul. Ryšavého BEZ PODMÍNEK, a to i přes výhrady občanů z Roztyl, kteří se na Výbor dostavili v hojném počtu a přednesli řadu konkrétních připomínek k tomuto kontroverznímu projektu. Poděkujme zejména betonářským zastupitelům z řad ANO, ODS a JM-ND.

Petice se týkala též megalomanské územní studie pro lokalitu Roztyly. K té se údajně sešlo na 600 připomínek. Magistrát nyní váhá, jak se zfušovanou studií dále naloží. Doufejme, že se úředníci na Magistrátu chytí za nos a kontroverzní studii nechají zásadně přepracovat a rozsáhlé pozemky v okolí Michelského lesa nechají původnímu účelu - rekreaci a sportu. Zbývá přesvědčit reprezentaci Prahy 11 a Magistrát, kteří usilují o intenzivní výstavbu bytů v těsné blízkosti lesa. Další výstavbu plánuje spol. Passerinvest na pozemcích Dopravního podniku.

Infoservis HPP 11


FACEBOOK


FACEBOOK

• 11. ZMČ Praha 11 | 5.12.2019 | Petice proti BD Gregorova a zahušťování Roztyl | 3. díl | FACEBOOK

Co uvidíte: ačkoliv HPP 11 podává koncepční návrhy, nejsou přijaty. Odpovědný radní Prokop (ANO) znuděně hledí na mobil, přítomní občané na to upozorňují. Ostuda. • Předsedkyně VÚR Šorfová (ODS > ANO) bezobsažně komentuje, že si s Ing. Soukupovou (TOP-STAN) dělaly poznámky ke studii Gregorova, ale výška objektů zůstává 9NP a o snížení bojovat nehodlají. Senátor Kos (HPP 11) ji připomíná, že ztrácí čas vyjednáváním kosmetických úprav s developerem, a že názor rezidentů je NESTAVĚT. Potlesk. • Téma kliniky: občan upozorňuje na sesedání zeminy, požaduje vyjednání odpovědnosti radnice s developerem. M. Šorfová slibuje, ale nevěříme ji ani slovo, nikdy nic dobrého pro lidi nevyjednala, což potvrdí každý, kdo někdy jednání jejího výboru navštívil - proto se tento výbor nemůže nahrávat, což všem vyhovuje. • Společně s radním Sedeke (ODS) paní Šorfová běžně bezmocně krčí rameny a JM se betonuje. Marně se pokoušíme přijít na význam těchto dvou lidí pro obyvatele P11, taktéž smysl radního pro životní prostředí Lepše (TOP-STAN), jenž k tématu neotevřel ústa, natož aby se zastal lidí, čímž potvrdil svou zbytečnost pro Prahu 11. Ve funkci je, protože má "koaliční potenciál" a je "slušný člověk". Ano, to je ten, který se v říjnu fotil před Rákosníčkovým hřištěm Chalupkova, na kterém měla zásluhu Mgr. Hovorková, máma tří dětí a zastupitelka HPP 11. • Korunu jednání nasazuje Ing. Soukupová (TOP-STAN), která zcela nepochopitelně zpochybňuje navržená usnesení HPP 11 (např. pořízení dopravní studie v klidu, bez níž se nedozvíme, jaká zatížení lokalita snese) a omlouvá ostatní zastupitele, že jim nerozumí - těžko pochopit, proč se TOP-STAN takto chová?! Že nepracuje, to všichní víme. Ale proč se rozhodli lidem z Roztyl škodit?! Její slova jsou návodem pro názorově nevyhraněné Piráty, aby usnesení, chránící obyvatele, nepodpořili. Argument pro neschválení, že ZMČ bude dnes dlouhé, je neslušný a absurdní! TOPka jede... • Smyslem projednání petice občanů proti BD Gregorova a zahušťování Roztyl je co nejvíce ji paralyzovat, aby se radnice nedostala do nepříjemné diskuze s developerem a co nejméně ho musela "otravovat" změnami, které se mu nebudou líbit. • Developerské choutky radních P11 trefně komentují PhDr. Zdeňková a senátor Kos (oba HPP 11). Naposledy stejně důrazně zněla podobná slova za starostování D. Mlejnského (ODS > JMND). Radní mlčí, nechtějí se o petici bavit. Jednání je ostudné, odvahu vypnout mikrofony občanům nikdo neměl. • Pirát Mejsnar se pokusil prolomit standardní mlčenlivost Pirátů, ale vůbec se mu nevedlo, sledujte video a připomínáme: kompletní video naleznete na youtube HPP 11 > https://youtu.be/xDGJkC5kHGI • Tohle je Jihoměstské Palermo, takto se na P11 jedná s lidmi. • Infoservis HPP 11


FACEBOOK

Komentáře  

+2 # Aleš Kulhánek 2020-01-06 14:48
Zastupitelé dostali návrhy našich usnesení emailem den dopředu.
Uvedené kontroverzní projekty byly projednávány na Komisi i na Výboru pro územní rozvoj. Není tedy na místě tvrdit, že navrženým usnesením nebo uvedené problematice zastupitelé nerozumí.
Kdo tomu případně nerozumí, může se poradit se svým kolegou - dle počtu členů Výboru a Komise pro územní rozvoj máme na územní rozvoj mezi zastupiteli spoustu odboníků.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Copyright © 2021 Hnutí pro Prahu 11. Všechna práva vyhrazena.
By Free joomla 1.7 Templates
TOPlist