31.01.2023 • 15:43 • týden 05

Petice.pohotovost• Petice za zachování lékařské pohotovosti v Poliklinice Šustova, Praha 11 a její rozšíření o pohotovostní službu pro děti

Provoz lékařské pohotovostní služby má být ukončen k datu vypršení smlouvy o jejím provozování, tedy k 31.3.2020. O vypsání nového výběrového řízení Rada MČ Praha 11 neuvažuje - prý je třeba šetřit. Na straně jedné však stejnou částku, jakou provoz pohotovosti ročně vyžaduje, bez problémů vydává za nově zřízené placené posty a poradenské smlouvy pro své zastupitele a příznivce, půjčuje si desítky milionů na značně diskutabilní projekty a investuje stamilióny do rekonstrukce “bezedné” Sandry. Na straně druhé také zvyšuje občanům Prahy 11 daň z nemovitosti a masivně podporuje novou bytovou výstavbu, která bude přirozeně znamenat i vyšší tlak na veřejnou vybavenost (tedy např. i na lékařské služby) a infrastrukturu.

MČ Praha 11 je přitom co do počtu obyvatel (cca 80 000) srovnatelná nebo i mnohonásobně větší než řada měst, která nejenže mají svou vlastní lékařskou pohotovost, ale mnohdy i vlastní nemocnici! Podpořte prosím svým podpisem zachování lékařské pohotovostní služby pro dospělé a zároveň její rozšíření o dětskou lékařskou službu. Věříme, že je to služba, kterou si nejen vzhledem k přetížení LPS v Thomayerově nemocnici v Krči obyvatelé Prahy 11 zaslouží!

Děkujeme! Ivana Hovorková, HPP 11


PS: Petici je v tuto chvíli možné podepsat v lékárně a na recepci Polikliniky Šustova, v kanceláři pana senátora Kosa na Hájích nebo v jihoměstském Skladu dětských věcí pro pěstouny, vždy v otvíracích hodinách. Další místa budeme postupně doplňovat. Možné je také vytisknout vlastní petiční arch a s podpisy například členů rodiny a sousedů jej předat někomu z nás. Poslední možností je podepsat online petici, ale upozorňujeme že papírová verze a podpisy na ní mají mnohonásobně větší váhu.

Odkaz na online verzi petice > ZDE

Seznam míst, kde je aktuálně možné podepsat petici: 

• EUC lékárna, Šustova 1930/2, P11 - Chodov

• Senátorská kancelář Ing. Ladislava Kosa, Kosmická 746, P11 - Háje

• Sklad dětských věcí pro pěstouny - Praha 11, Modletická 1389/3, P11 - Opatov

> Odkaz na papírovou verzi petice ke stažení a vytištění > ZDE

FACEBOOK


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit