• Občané Prahy 11, radnice starosty Dohnala vám zvýšila daň z nemovitosti o 80%

fb.zvyseni.daneAprílový Klíč nabízí zajímavý článek o zvýšení daní z nemovitosti na Praze 11.

Městská část Praha 11, která mrhá penězi kde se dá, která vyplácí své politické trafikanty (a ještě přiznává, že je to cena za zachování koalice), která investuje do soukromých pochybných podniků na školních pozemcích, která pěstuje hazard (z něhož v době řádění korony nic nemáme, herny prostě zavřely a čekají) a málem zrušila pohotovost, vám teď pošle chamtivé složenky, kterými vás žádá o příspěvek na své další bezuzdné utrácení. A rozhodně nejde o apríl!

• Radnice Prahy 11 vám zvýšila daň z nemovitosti, o 80%!

Tuto skutečnost poznáte na dubnové složence z berního úřadu, do konce letošního května zaplatíte. U bytu 1+kk půjde přibližně o 300 Kč, u 2+kk o 600 Kč, u 3+kk o 900 Kč a u rodinných domků o dva a více tisíc korun. Celkové navýšení v Praze 11 činí skoro 30 milionů Kč. Daň z nemovitosti v Praze 11 zvýšili radní z ANO, pirátů, TOP09 a ODS, s posvěcením magistrátu. Mnoho městských částí toto zvýšení projednalo na zastupitelstvu, rada Prahy 11 to však nepovažovala za potřebné a projednala to „v kuchyňce“.

Co za to dostanete? NIC! Tuto otázku jsme radním a starostovi Dohnalovi (piráti, odpovědný za rozpočet) několikrát pokládali při schvalování rozpočtu Prahy 11 na lednovém jednání zastupitelstva. Nikdo z radních neodpověděl, starosta Dohnal mlčel. Navýšením našich daní z nemovitosti na Jižním Městě se tak platí zbyteční, uvolnění zastupitelé (po 57 tisících Kč hrubého: Šorfová (ANO), předsedkyně Výboru pro územní rozvoj; Kocourek (PIR), místopředseda Výboru pro územní rozvoj, oba v těsném kontaktu s developery a horující za jejich betonářské záměry; Holan (ODS), předseda mediální komise bez jakýchkoli výstupů; jeho tragikomedii najdete v podobě zápisů mediální komise na webu Prahy 11) a tzv. poradenské smlouvy, trafikanti z řad koaličních zastupitelů a poradčíci z řad jejich kamarádíčků. Celkově ročně za 5 mil. Kč.

Zbytek peněz jde podle nás do velké černé díry, nazývané ubytovna Sandra. Kdo v této ubytovně v budoucnu bude bydlet, je podstatnou otázkou, na kterou jsme také nedostali od radnice odpověď. Např. na pohotovostní lékařskou službu a nonstop lékárnu nezbylo, v rozpočtu na to není ani koruna. Zastupitelé za Hnutí pro Prahu 11 se snažili při schvalování rozpočtu tyto prostředky několika pozměňovacími návrhy převést na zvýšení a zlepšení údržby veřejné zeleně, chodníků a silnic ve správě Prahy 11, ale naše návrhy koalice nepřijala.

Je zajímavé, že např. radnice Prahy 2, 4, 6 svým obyvatelům daň z nemovitosti nezvýšily. Paradoxem se tak stalo, že daň z nemovitosti je v Praze 11 dvakrát vyšší než v nejluxusnější pražské čtvrti, na Hanspaulce, v Břevnově. Nejspíš to bude tím, že radnice Prahy 11 neumí se svěřenými prostředky řádně hospodařit. 

Budete-li v příštích obecních volbách v r. 2022 volit Hnutí pro Prahu 11 (HPP 11), garantujeme vám, že dostaneme-li se do vedení MČ, daň z nemovitosti snížíme na výši roku 2019.

Ing. Jiří Štyler, zastupitel za HPP 11


Související:

Příspěvek senátora Ladislava Kosa o tom, kdo "zařídil" občanům Prahy 11 navýšení daně z nemovitostí na co budou zřejmě peníze z kapes občanů použity

Radní Prahy 11 za Piráty, ANO, TOP 09-STAN a ODS zvýšili občanům Prahy 11 daň z nemovitosti téměř na dvojnásobek

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Copyright © 2021 Hnutí pro Prahu 11. Všechna práva vyhrazena.
By Free joomla 1.7 Templates
TOPlist