• Trestní oznámení za svobodu slova? Radní Prahy 11 utrácejí daně za potírání nesouhlasných názorů na sociálních sítích

2020.04.16.Pravni.sluzby.AK.GrivnaSmerda priloha• Trestní oznámení za svobodu slova? | FACEBOOK

Na Prahu 11, která je v rukách ANO, bémovské ODS a schovaná ve starostenském pláštíku Pirátů, dýchla v době koronavirové krize totalitní choutka. Rada MČ Praha 11 dne 16.4. schválila objednávku na "vypracování trestního oznámení na neznámého pachatele ve věci nepravdivých článků týkajících se jednání a konání městské části Praha 11 v době koronavirové krize uveřejňovaných ve veřejném prostoru." Kritika se na úřad městské části Praha 11 snášela od obyvatel od počátku stavu nouze. Situaci radnice zjevně neunesla.

• Schválení objednávky č. 2020/0347 na právní služby Advokátní kanceláře Gřivna & Šmerda, s.r.o., IČ 04645545


Clanek.zastupitele.MF.Klic.06.2020• Radnice za obecních 43 560,- najala právníky na sledování svých odpůrců na síti Facebook | Martin Farmačka, HPP 11 | Klíč 06/2020

I tak lze pochopit usnesení Rady MČ P11 z 16.4.2020 o obj. 2020/0347 poptávající právní služby: „Objednáváme u vás vypracování trestního oznámení na neznámého pachatele ve věci nepravdivých článků týkajících se jednání a konání městské části Praha 11 v době krize uveřejněných ve veřejném prostoru.“

Proč v době, kdy MČ potřebuje každou korunu a je ekonomicky zoufalá tak, že musí lidem rušit pohotovost či zvyšovat daně, zároveň poptává takové služby?! Pravda je, že ne každý politik snese opodstatněnou kritiku a umlčet svého odpůrce s jiným názorem je snazší, než začít pracovat ve veřejném zájmu a poctivě si respekt občanů a voličů získat. Místo aby koaliční PIRÁTI, ANO, TOP-STAN a ODS zpytovali svědomí a zamysleli se, co dělají špatně, chtějí „zavřít ústa“ svobodnému facebooku. Přitom „socnet“ je ryzí zpětnou vazbou, občané svobodně publikují názory, z nichž by radnice měla čerpat, ne proti nim brojit právníky.

Viděli jsme, jak radnice krizi COVID na P11 nezvládla, že se týden před jejím vypuknutím na téma odmítla bavit na zastupitelstvu, že první roušku nabídla lidem až 18. den od vyhlášení karantény. Zač očekává potlesk?


2020.05.19.Odmitnuti.informaci.o.podani.TO.na.socnet• Pirátská radnice Prahy 11 používá stejné metody jako Středočeský kraj hejtmanky Jermanové, ba ještě horší. (29.5.2020) | FACEBOOK

Všemi medii běží "aktivita" hejtmanky Jermanové proti středočeské záchranářce a webu "Náš region" kvůli jejímu dopisu kritizujícímu kraj za nedostatek ochranných pomůcek. Praha 11 má ale také svoji Jermanovou, a tou je Rada MČ. Ta si objednala vypracování trestního oznámení za 43 560,- Kč cituji: "Na neznámého pachatele ve věci nepravdivých článků týkajících se jednání a konání městské části Praha 11 v době koronavirové krize uveřejňovaných ve veřejném prostoru."

Na Praze 11 jde tak vedení městské části ještě dál, než ve středočeském kraji:

- Rada MČ podání trestního oznámení odsouhlasila

- Rada MČ si na vypracování trestního oznámení objednala externí právní firmu (za 43 560,- Kč)

- MČ nezveřejnila, na jaké články trestní oznámení podává

- MČ tuto informaci odmítá poskytnout i zastupitelům MČP11

Moje žádost o informaci na ÚMČ P11, proč bylo trestní oznámení podáno a jaké je jeho znění, byla zamítnuta. > FOTO

Odmítnutí poskytnout zastupiteli informaci, za co podává MČ Praha 11 trestní oznámení, bylo zdůvodněno bizardním odůvodněním, cituji:

"V daném případě je skutečností, že objednávku na vypracování trestního oznámení, jež je předmětem žádosti o informace, schválila rada městské části, přičemž zastupitelstvo městské části tuto skutečnost nijak neřešilo. Z tohoto pohledu proto nemá podle názoru povinného subjektu člen zastupitelstva, který není zároveň členem rady, právo na poskytnutí souvisejících informací podle zákona o hlavním městě Praze."

Ladislav Kos, zastupitel a senátor, HPP 11


• Pirátské fórum se s místní pirátskou buňkou nemaže - trestní oznámení radnice MČ Praha 11 má další pokračování > FACEBOOK

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Copyright © 2021 Hnutí pro Prahu 11. Všechna práva vyhrazena.
By Free joomla 1.7 Templates
TOPlist