Články

• Směny strategických pozemků na Praze 11 (Litochleby, Na Jelenách)


2020.09.03. ZMČ 16 • Směny pozemků na Praze 11 | 1. díl | FACEBOOK | YT | Radnice navrhne nesmysl, TOP-STAN ukončí diskuzi. Nevýhodné směny strategických pozemků na Praze 11, podobně jako změn ÚP, se na Praze 11 projednávají tak, že koaliční zastupitelé mlčí, HPP 11 hovoří. RNDr. Malá (HPP 11) řekne spoustu důležitých věcí:

Praha 11 směnou nezíská, naopak ztrácí. - P11 se zbavuje strategických pozemků, jsou stavebně zajímavé. Radnice to velice dobře ví a přesto jedná "po nás potopa". - Na odevzdaných pozemcích P11 nebude moci ovlivňovat výstavbu. Tak se chová radnice pirátského starosty Dohnala! - P11 může pozemky prodat az po kolaudaci, až bude jasné, co na nich bude stát. Není zájem, radnice mlčí a nevysvětlitelně nadále pozemky směňuje. - ÚS není vymahatelná, radní to vědí, přesto se pozemků zbavují, voliči tématu nerozumí, děje se tak mimo jejich pozornost. - Směnou Na Jelenách získáme val! Radnice mění lukrativní pozemek za nezajímavý! Koho zastupuje? O volbách tvrdili, že občany, jde o jednu mnoha lží magistrátních stran. - Materiály směny nebyly projednány na poradních orgánech (VÚR / Str. komise). Žádná námitka, omluva, vysvětlení. - Po směne budou odpovědní politici PIRÁTÚ / ANO / TOP-STAN / ODS opět bezmocně krčit rameny, že pozemek již nepatří P11. Tento politický alibismus se na P11 děje pořád a důsledkem jsou nevratné změny dosud příjemně obyvatelných lokalit. - Zlatý hřeb: "mlčící ryba" Jileček z TOP-STAN, místo aby se zapojil do diskuze a veřejně sdělil, že on a TOP-STAN podporují developery a pozemky hrnou do jejich náruče, navrhuje ukončit diskuzi, která se podle něj "už točí v kruhu". Není se čemu divit, když i Mgr. Lepš (TOP-STAN) chvíli před svým zvolením do funkce radního pro životní prostředí (?!), pronese tato slova:

2019.02.19. ZMČ 04 • Mgr. Lepš (TOP-STAN), radní pro životní prostředí: Developer je hodnotný člen společnosti > ZDE - ovšem prezentovat se takto voličům, na to amerikanista odvahu neměl.


2020.09.03. ZMČ 16 • Směny pozemků na Praze 11 | 2. díl | FACEBOOK | YT | PhDr. Zdeňková (HPP 11) prezentuje aktuální stav pozemků Na Jelenách

Co podstatného zazní (poté, co koalice na návrh TOP-STAN ukončila v tomto významném bodu diskuzi, což jste viděli v předešlém klipu):

Směna pozemků nebyla projednána na komisi ani výboru, kde jindy MČ řeší naprosté zbytečnosti, jen aby poradní orgány vykázaly činnosti. - PhDr. Zdeňková (HPP 11) prezentuje stav Jelenů, které mají být směněny restituentům - ÚS Opatov posílá do dnes klidného místa 3400 nových obyvatel a 19 tisíc zaměstnanců. Politici magistráních stran jsou v souladu. Jsme si jisti, že toto není veřejný zájem na Praze 11. - MČ přestane kontrolovat výstavbu v území, mohlo tam být koupaliště, kdyby se o to odpovědný politik snažil. - Architekt Hlaváček, autor ÚS Opatov, pracuje i pro Finep! ÚS vytvořena v souladu s pozdějším zastavěním. - Dopravní radní Duška (PIR): Tady byste stavěla koupaliště, na nescelených pozemcích? Sám pro získání pozemků nehnul prstem, ani žádný jiný radní, ani starosta Dohnal, natož kterýkoliv z koaličních zastupitelů. Nikdy nevypsali vyhledávající studii na nejvhodnější místo pro koupaliště na P11. - Trafikant Kocourek (PIR) nepochopil, o čem se mluví. Tento člověk se vzděláním elektrikáře spolurozhoduje o územním rozvoji, kvalifikace do funkce: je členem Pirátské strany. - Sportovní / kulturní radní Stárek (TOP-STAN): Nemůžeme nic dělat, vlastníci nám pozemky neprodají. No samozřejmě, když developer jim zaplatí víc a místo zabetonuje. - Senátor Kos (HPP 11): Na P11 je trendem pozemky prodávat, ne získávat a využívat je ve veřejném zájmu pro stávající obyvatele P11! Stojí za neustálé připomínání, jak radnice je starostlivá k novým obyvatelům P11, ale názor stávajících, svých voličů, ignoruje.


2020.09.03. ZMČ 16 • Směny pozemků na Praze 11 | 3. díl | FACEBOOK | YT

Senátor Kos (HPP 11) o zabetonování území Na Jelenách - poradní orgány se směnou pozemků nezabývaly. Radní tuto pasivitu (záměr?) nevysvětlili, i jejich zastupitelé zarytě mlčí. Diskutuje pouze HPP 11, ostatním je úplně jedno, co s JM bude, developerům vydávají 40ha zelených ploch, pojídají u toho erární chlebíčky a spěchají domů. RMČ P11 pro veřejný zájem nedělá vůbec nic a je slouhou developerů. Starosta Dohnal (PIR) své zlotřilé jednání proti veřejnému zájmu obhajuje prog. prohlášením RMČ = snaží se legalizovat svou službu developerům, podobně jako když se koalice dohodla, že každý subjekt bude moci měsíčně čerpat 30 tisíc na poradenské smlouvy, které zadávají svým politickým podržtaškám z kandidátek. RNDr. Malá (HPP 11) hovoří o vlastnictví pozemků Na Jelenách, ale nikdo ji nevnímá, neboť již je pozdní hodina a únava dopadla i na dosud nepromluvivší zastupitele PIRÁTŮ / ANO / TOP-STAN / ODS. Nechtějí diskutovat, chtějí domů.


2020.09.03. ZMČ 16 • Směny pozemků na Praze 11 | 4. díl | FACEBOOK | YT

M. Farmačka (HPP 11): Je vybudování okresního města Na Jelenách veřejný zájem? Koaliční zastupitelé jednají úplně jinak, než jak se voličům prezentovali o volbách 2018. MF reaguje na absurdní důvod starosty Dohnala (PIR), že se musí stavět, protože JM stárne a přeci mladí potřebují někde bydlet. Radnice tlačí malé drahé byty pro bohaté, cílem je rozjet developerů byznys. 04:25 - Ing. Štyler (HPP 11) zpochybňuje masívní bourání na P11, jež by mohlo způsobit starostou Dohnalem avizovaný odchod lidí z P11. Čtvrtina bytů je pronajatá, majitelé bydlí mimo město. Materiál se připravuje několik let, ale poradní orgány jej dosud nedostaly. Veřejným zájmem není bytová výstavba, ale ochrana ŽP. Prosperující JM není prospektorské JM, doplňuje M. Farmačka (HPP 11). 08:12 - Starosta Dohnal (PIR) bagatelizuje význam pozemku Na Jelenách, Praze 11 je prý nanic. Za jeho přenechání developerům necítí sebemenší vinu, stejně tak ani jeden koaliční zastupitel magistrátní strany, všichni mlčeli. Následuje prezentace demagogické ankety, podle níž občané P11, spokojeni s dopravní obslužností, chtějí výstavbu, zejména drahých bytů. 12:00 - M. Farmačka (HPP 11): Pan starosta nemůže vědět, kam přijde koupaliště na P11, protože za dva roky radnice nevypsala vyhledávací studii. Taková je neochota dotáhnout k dokonalosti volební trhák HPP 11. 12:33 - PhDr. Zdeňková (HPP 11) se podivuje nad výsledky pofiderní Dohnalovy ankety, realita je jiná: P11 má nedostatek parkovacích míst, VV, likvidují se volné zelené plochy. Anketu zřejmě zadával nějaký "betonář" s potřebou stavět byty, kanceláře.

• Sledujte další momenty na ZMČ Praha 11 > ZDE


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Copyright © 2021 Hnutí pro Prahu 11. Všechna práva vyhrazena.
By Free joomla 1.7 Templates
TOPlist