• Deklarace veřejného zájmu na Praze 11: tehdy a dnes

2018.12.06.ZMC02.MF.pripomina.deklaraci.VZ• Před 6 lety, dne 10.11.2014, se na Praze 11 stalo cosi nevídaného: ZMČ deklarovalo veřejný zájem. HPP 11 / ANO / TOP společně hlasovali pro toto usnesení:

2014.11.10. ZMČ 01 • Deklarace veřejného zájmu na Praze 11 > VIDEO | Dokument > ZDE

Po odvolání HPP 11 z radnice s pomocí ODS, ČSSD, Mlejnského a komunistů přestali být "betonáři" z ANO / TOP kontrolováni HPP 11 a naplno se rozjelo zahušťování Jižního Města, kterému pozdější starosta Dohnal (PIR) dodnes naivně říká "umírněný rozvoj". Ze všech stran se vyhrnuli developeři, vlastníci pozemků lační stavět v zeleni, ze šuplíků vyskákaly občany odmítané záměry výstavby. Z trafaček a kotelen ve vnitroblocích, které měly zmizet z povrchu zemského, se mají stát patrové objekty bez parkovacích míst, každý kousek zeleně na P11 se stal ohroženým. Tímto směrem se po odchodu HPP 11 z radnice vydal "veřejný zájem", je tím, co si přejí radní, ne veřejnost, jejíž názor je ignorován.

Po dvou letech zahájení mnohých procesů developerského řádění pod dozorem ANO / TOP, nadešly říjnové volby 2018. Politici z ANO / TOP na svých volebních plakátech záměrně, ba zbaběle, neinformovali veřejnost o své vydatné prodeveloperské aktivitě a o spojenectví s Mlejnského JMND, jemuž na oplátku za pomoc při odvolání HPP 11 ze správních pozic podpořili ostudný návrh rozvoje hazardu na P11.

• HAZARD NA PRAZE 11 NADÁLE "POKVETE" (11/2019) > FACEBOOK

Tehdy na 2. ZMČ dne 6.12.2018 jsme se veřejně zeptali radnice, zda se stále ztotožnuje se zněním veřejného zájmu na P11. Zastupitel Farmačka (HPP 11) přečetl znění deklarace. Odpověd nepřišla, pročež dotaz zařadil do bodu Dotazy / podněty, kde z reakce tehdejšího starosty Jiravy (ANO) vyplynulo, že odpověď bude tazateli zaslána v termínu 30 dnů písemně na e-mail. Video > ZDE

Vše pohromadě naleznete zde:

• 2018.12.06. ZMČ 02 | 6.12.2018 | Ztotožňuje se radnice starosty Jiravy (ANO) se zněním deklarace veřejného zájmu na Praze 11 z listopadu 2014? (12/2018) > FACEBOOK

• Stále platí na Praze 11 deklarace veřejného zájmu? (01/2020) > ZDE | FACEBOOK

Je rok 2020, na Prahu 11 dopadly melagomanské developerské studie (Opatov, Na Jelenách, Roztyly, Háje...), pozemky P11 se hromadně mění na zastavitelné, nevýhodně se směnují (o tom poreferujeme příště), radnice nikomu nikde nebrání stavět, upovídaný radní pro územní rozvoj Sedeke (jediný neobviněný z koaličních zastupitelů ODS a nebydlící na Praze 11) řeší všechno možné, jen ne důraz znění VZ: veřejný zájem je nadřazen individuálním stavebním záměrům.

"Veřejný zájem na Praze 11, zejména: ochrana zdraví a životního prostředí, ochrana kvality a bezpečnosti bydlení včetně ochrany obyvatel před hlukem a emisemi, ochrana zvláště chráněných živočichů a rostlin, zachování a respektování krajinného rázu, ochrana ploch zeleně a veřejné vybavenosti.

Tento veřejný zájem je nadřazený individuálním stavebním záměrům. Veřejný zájem dále nezahušťovat Prahu 11 další administrativní a bytovou výstavbou či navyšováním kapacity zastavěných ploch."

PIRÁTI / ANO / TOP-STAN / ODS neplní usnesení deklarace veřejného zájmu a ani nemají odvahu je revokovat. Spoléhají se, že nikdo znění VZ nebude připomínat a občané si zvyknou, že se staví, stejně jako akceptovali volební lži a neplnění stranických programů magistrátních stran, vládnoucích na Praze 11.

Martin Farmačka, HPP 11

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Copyright © 2021 Hnutí pro Prahu 11. Všechna práva vyhrazena.
By Free joomla 1.7 Templates
TOPlist