• Evropská komise potvrzuje správnost názoru HPP 11 na stavbu SOKP 511

fb.eu.sokp

• Dodržujte pravidla EU a plňte přání občanů!

Vážení čtenáři a voliči, nadále se cítíme zavázáni za vaši důvěru projevenou při volbách 2014, což vede naše kroky i při projednávání dostavby silničního okruhu kolem Prahy (SOKP). Když HPP 11 na květnovém zastupitelstvu požadovalo urychlené řešení dostavby SOKP, bylo spojenou opozicí (tj. ANO / TOP 09 / JMND / ODS / ČSSD / KSČM) nazýváno ekoteroristy, škodícími Jižnímu Městu. Důvod? (...)

• Radní za ANO / TOP 09 odvolali Michala Horníka ze sportovní komise

fb.odvolani.mh

 Odvolávání členů HPP 11 pokračuje... Michala Horníka (HPP 11), předsedu sportovní komise, v úterý 19.7.2016 na návrh radního Lepše (TOP 09) odvolala Rada MČ P11 z postu předsedy komise i řadového člena komise. Důvodem byl údajný střet zájmů (pan Horník je sportovním ředitelem FC Háje) a jeho trvající aktivity v rozporu se závěry a usneseními Sportovní komise. Je to další jednostranný krok radních za ANO a TOP 09, podporovaných spolupracovníky bývalého starosty Mlejnského. (...)

• Ohlédnutí starosty: Co se povedlo, co nás trápí

fb.co.se.povedlo.co.nas.trapi

• Je na Praze 11 všechno špatně, jak slyšíme od opozice, upozorňující na sebemenší nedostatek při správě MČ? Domníváme se, že nikoliv. Radnice v čele se starostou Jiřím Štylerem pracuje na plné obrátky a dosahuje zřetelných výsledků, které ovšem nepropaguje tak halasně, jako opozice nedostatky. Tento článek vám připomene výsledky společné práce, které možná ušly vaší pozornosti. (...)

• Stalo se na Jižním Městě: O Smrtce, kamionech a kompetencích

fb.smrtka

• Vážení občané, voliči, čtenáři, nabízíme vám obsáhlejší prázdninové povídání o tom, kterak opoziční Smrtka u Kulturního centra Zahrada na JM rozdávala jedovatý leták a co obsahoval. Opět se povrdilo, že ač se opozice v čele s panem Mlejnským zoufale snaží (pro změnu) udělat i něco dobrého pro obyvatele P11, vůbec se jí to nedaří. Víme proč: vlastní zájmy a zájmy svých přátel upřednostňují před zájmy občanů a občanek z Jižního Města. (...)

• Starosta Štyler nepodpořil dodatek ke smlouvě na Zahrady Opatov, chtěli ho odvolat

zahrady.opatov.1

• Vážení přátelé, občané, dovolte mi velmi krátké zdůvodnění skutečnosti, proč jsem se zdržel hlasování o Dodatku č. 2 ke smlouvě O smlouvě budoucí k převodu stavby Zahrady Opatov. Někdo určitě bude tvrdit, že jsem svým hlasováním údajně připravil MČ Praha 11 o 7 mil. Kč. Vycházel jsem z následující úvahy. (...)

• HPP 11 otevřeně žádá vládu o rychlé dokončení jihovýchodní části "Silničního okruhu kolem Prahy"

• Informujeme občany P11, že HPP 11 dne 14.6.2016 otevřeně požádalo vládu o rychlé dokončení jihovýchodní části "Silničního okruhu kolem Prahy".

• Dokument > zde

• SOKP: HPP 11 podporuje pravidla civilizované společnosti

kamiony

• Vážení obyvatelé Prahy 11, v devadesátých létech jsem jako místostarosta Prahy 11 podporoval práce na návrhu dnes už hotové tzv. trasy dálničního okruhu (SOKP) JVD, dnes 512 Vestec - D1, která se nakonec prosadila proti původní tzv. variantě JVK přes Hrnčíře. Měl jsem proto jistý podíl i na vzniku dnes často skloňované trasy 511 - ta tehdy vznikla jako napojení JVD na starou trasu na východě Prahy, protože tamní obyvatelé ještě změnu trasy ve své oblasti neřešili. (...)

• Crescon prezentuje Bytový park Roztyly

Crescon.06

• Vážení obyvatelé Prahy 11 a zejména Roztyl, červnové setkání občanů se zástupci radnice bylo oznámeno na 15.6.2016 na ZŠ Pošepného a spíše než zástupci se dostavil jen jeden zástupce radnice: starosta Ing. Štyler. To je přinejmenším zvláštní, neboť radní všech pol. stran na P11 chtějí velmi agilně JM “rozvíjet výstavbou”, a když se pořádá prezentace developera, majícího ambice od Alborgu převzít a dostavět projekt Bytový park Roztyly, tak nepřijdou. (...)

• Developer Crescon představí novou vizi zástavby Roztyl

fb.sso.crescon

• Developerský projekt Bytový park Roztyly (alias Rezidence Letokruhy) hodlá odkoupit a v upravené formě dokončit společnost CRESCON a. s. Zda se jedná o obrat k lepšímu či ne, můžete sami posoudit na webu, kde je zveřejněn aktualizovaný návrh, vizualizace a 3D model výstavby > zde

CRESCON bude svou vizi zástavby představovat ve středu 15.6. v ZŠ Pošepného od 18 hod v rámci setkání občanů se starostou.  Video a fotogalerie jsou dále v článku... (...)

• Kterak pan Hrabal z ČSSD a pan Mlejnský z JMND prodali fotbalové hřiště developerovi

fb.hriste.volkovova

• Vážení občané, sousedé, sportovci... Hřiště při ulici Volkovova (mapa) v roce 1925 vlastním nákladem pořídil chodovský vlastník pozemku a bezplatně ho daroval chodovským fotbalistům. Vlastnictví přežilo fašistickou okupaci a komunisté ho násilím včlenili do Tělovýchovné jednoty. Jejím nástupníkem se stala TJ Jižní Město Chodov, v současnosti pod vedením „známých hospodářů“ pánů Hrabala (ČSSD) a Mlejnského (nedávno ODS a nyní jakési JMND). (...)

• HPP 11 opět navrhlo urychlené dokončení okruhu kolem Prahy

2016.06.10.Kdyz nebude.okruh.zakazeme.kamiony

TISKOVÁ ZPRÁVA, 10.6.2016, 10:00

• Minulé zasedání zastupitelstva Prahy 11 (19.5.) přijalo usnesení, ve kterém žádá urychlené dokončení Silničního okruhu kolem Prahy ve variantě 511. Na pohled bezproblémová věc, proč tedy tolik napětí kolem stanoviska nejvyššího orgánu místní samosprávy? Zájmem Prahy 11 je odvést tranzitní dopravu tam, kam patří, na okruh. (...)

• HPP 11 podpořilo odvolání celé Rady MČ Praha 11

fb.zmc18.th

• Vzhledem k výsledku několika měsíčního neúspěšného jednání o nové koalici mezi HPP 11, ANO a TOP 09 se rozhodlo HPP 11 podpořit návrh na odvolání celé Rady MČ Praha 11 na dnešním jednání Zastupitelstva MČ. Ve 13:45h navrhl poprvé odvolání celé Rady MČ Ing. M. Murčo (bez PP), podpořilo ji 19 z potřebných 23 zastupitelů. Druhý návrh na odvolání celé Rady byl navržen v 19:50h na základě nekompetentnosti Rady při řešení sportovní problematiky. (...)

• Po odvolání radní Zdeňkové se zastavil čas

fb.zastavil.se.cas

• Vážení zastupitelé, občané... v kompetencích životní prostředí a doprava, které jsou od 19.5. bez radní, se bohužel u desítek problematik na úrovni vedení MČ zastavil čas uprostřed práce. Od mého odvolání zůstaly k řešení důležité rozpracované záležitosti, u mnohých jsou aktuální termíny, je potřeba rozhodnutí, materiály, schůzky, je potřeba práce. Příklady ohrožených kauz v životním prostředí a dopravě. (...)

• Chodovský jasan ztepilý je Strom hrdina

2016.06.07.Chodovsky.jasan.th

• Jasan ztepilý - Starochodovská ulice, Praha 4 - Chodov

Jasan je součástí jasanové aleje podél komunikace Starochodovská, Praha 4 – Chodov, roste na pozemcích parc. č. 391/1, 251/5, k. ú. Chodov, a jde o památný strom chodovské aleje č. S7 > mapa. Podle odhadu místních obyvatel, více jak osmdesátiletých starousedlíků, byla alej vysazena na konci 19. nebo na začátku 20. století. Jasany pamatují již jako vzrostlé stromy. (...)

• Před rokem: 6.6.2015 zastavilo HPP 11 výstavbu na Roztylech

fb.letokruhy.po.roce

• Milí občané i pamětníci, ač vám tento článek nepřináší novinku dne, přesto byste mu mohli věnovat trochu pozornosti. Někteří z vás si rádi zavzpomínají na dobu, kdy se po volbách 2014 na JM začalo s developery skutečně vyjednávat (příp. s nimi "vyrážet dveře“), nikoliv jim jen kývat a nechat je na (často výhodně získaných) pozemcích realizovat předimenzované stavby bez veřejné vybavenosti či jim dokonce povolovat úpravy územního plánu a umožnit jim tak intenzitu výstavby ještě navýšit. (...)

• Městská část Praha 11 stagnuje! Tvrdí ten, který ji vydrancoval do dna...

2016.05.21.Pravo.DM.th

Vážení čtenáři, s odstupem času vám nabízíme ohlédnutí se za jedním vskutku kuriozním článkem. Jeho text je zajímavý tím, že v každé větě je buď nepravda nebo polopravda, tak zlojedsky slizce vypulírované dílo, které dostalo prostor v médiu Právo, tu dlouho nebylo - tázaným byl Dalibor Mlejnský, bývalý starosta P11, po jehož panování nezůstaly v obecní kase ani pavučiny. (...)

• Reklama na informace? Opozice napadla mapy výstavby

fb.reklama

Vážení čtenáři, třebaže se aktivně nezapojujete do dění na JM a politika vás nezajímá, všichni dostáváte do schránek časopis Klíč, radniční periodikum. Vzpomínáte, s jakou slávou se v něm v březnu 2015 objevila první mapa záměrů výstavby, z níž jste se dozvěděli, že možná i vám mají před okny vyrůst bytový dům nebo hromadné garáže, o kterých jste dosud nic nevěděli? (Že jste nevěděli, že na sousedním pozemku má vyrůst mrakodrap?) Právě pro vás je tento článek, dokládající podivné chování opozičních politiků. Možná se i vy po přečtení zeptáte: o co jim jde, komu tím pomohou...? (...)

• Praha 11: Odvolat, překroutit fakta

vs.web• Vážení občané Prahy 11, TOP 09 ve spojení se skupinou kolem bývalého starosty Mlejnského získali těsnou většinu a odvolali radní za Hnutí pro Prahu 11 Šárku Zdeňkovou. Neváhali a prezentují, v čem spočívá její údajná nekompetentnost: Nepochopila geniální myšlenku Ing. Urbánka z TOP 09 ohledně Silničního okruhu kolem Prahy (SOKP) a hlasovala proti jeho návrhu usnesení. Asi jsem také nekompetentní, ale jeho návrh na bezvýhradnou podporu podle něj jediné správné varianty okruhu, tzv. stavby 511, jsem také nemohl podpořit. (...)

• HPP 11 vyzývá ANO 2011 k uzavření koalice na Praze 11

2016.05.23.HPP.vyzyva.k.uzavreni.koalice

Dne 24.5.2016 předal starosta Štyler předsedovi zastupitelského klubu ANO Ing. Jiravovi výzvu k uzavření koalice na Praze 11. Zastupitelský klub HPP 11, jednající v pondělí 23.5.2016, přijal usnesení sdělující rovněž termín 31.5.2016, do kterého by měl subjekt ANO 2011 veřejně deklarovat, zda má či nemá zájem koalici s HPP 11 uzavřít.

Ing. Jiří Štyler

• Stavba 511: okruh kolem Prahy nebo skrz ni? Seznamte se s fakty

fb.511.th

• Voliči, občané, pokud jste nesledovali jednání zastupitelstva (dále jen ZMČ) dne 19.5.2016 a pouze četli zprávy na webech jiných politických uskupení na P11, můžete mít pocit, že HPP 11 je proti řešení odvedení kamionů z JM. Ovšem pokud jste jednání sledovali, víte, že je tomu přesně naopak. Opět se setkáváme se lživou rétorikou opozice i prakticky vládnoucího uskupení ANO / TOP, kteří spoléhají, že ZMČ unikne vaší pozornosti. (...)

• Prohlášení PhDr. Zdeňkové k odvolání z funkce radní

fb.odvolani.sz

• Milí voliči, milí kolegové, mé odvolání z funkce radní pro životní prostředí a dopravu podpořili radní za ANO 2011 a TOP 09 společně s opozicí D. Mlejského jako další účelový krok k likvidaci Hnutí pro Prahu 11. A to z naprosto stejného důvodu, jako bylo odvolání kolegy Ing. Kose (HPP 11) na ZMČ dne 17.3.2016. (...)

• Radní Šárka Zdeňková (HPP 11) byla odvolána z funkce zastupiteli ANO, TOP 09, JMND, ČSSD, ODS a KSČM

2016.05.19.Odvolani.SZ

Stalo se na 17. ZMČ P11 dne 19.5.2016: Po několikahodinovém nechutném divadélku o tom, jak jim jde o blaho Prahy 11 a po bezobsažném zdůvodnění předvedli trafikanti, pučisté i opoziční obvinění (během sledování hokejového zápasu na internetu!), jak chutná moc početní převahy zvolených menšin a odvolali radní HPP 11 - PhDr. Šárku Zdeňkovou.

Martin Farmačka, HPP 11

• Proč se rozpadla koalice HPP 11 + Ano + TOP 09 na Praze 11?

zk.web• Koalice vyhrála s volebním programem, který vycházel z myšlenek a aktivit občanů, kteří dlouhodobě vystupovali proti zavedeným praktikám obviněného exstarosty Mlejnského a jeho tlupy. Vypracovali jsme mimo jiné zadání Regulačního plánu na Opatově, který má za cíl stanovit jasná pravidla pro dobudování centra Jižního Města kolem stanice Opatov tak, aby centrum co nejlépe vyhovovalo občanům Jižního Města. (...)

 

• Chodovské čarodějnice 2016

2016.carodejnice.th

• Milí Jihoměšťané, aktuálně vám nabízíme fotogalerii a video z pálení čarodějnic na starém Chodově. Večer proběhl v poklidu, slečna čarodějnice plamenům příliš nevzdorovala, stovky návštěvníků svěřily ohni nemálo uzeniny a po klekání přítomný Sbor dobrovolných hasičů P11 demonstroval davu vodní sílu hasicího vozu svlažením blízkého zeleného svahu... (...)

• Klub ANO 2011 odmítl pozvání k vyjednávání o novém uspořádání Rady MČ

hpp.logo.male

TISKOVÁ ZPRÁVA, v Praze dne 29.4. 2016

• Klub ANO 2011 odmítl pozvání k vyjednávání o novém uspořádání Rady MČ

Koalice na Praze 11 se rozpadla po jednostranném odvolání 1. zástupce starosty Ing. Kosa z HPP 11, kterého odvolaly hlasy koaličních stran ANO 2011 a TOP 09 spolu s opozičními JM-ND bývalého starosty, nyní obviněného Mgr. D. Mlejnského, ODS, ČSSD a KSČM. (...)

• Čarodějnická cyklojízda s Ladislavem Kosem

2016.04.30.Kos.do.Senatu.cyklojizda.th

• Občané, sportovci... místopředseda pražských Pirátů Pavel Hájek byl autorem nápadu na čarodějnickou cyklojízdu spojenou se startem přípravné fáze mé volební kampaně. Jste srdečně zváni, v uvedených časech na uvedených místech můžete buď jen přijít diskutovat o všem co Vás zajímá, nebo se připojit a projet se s námi.

Ladislav Kos (...)

• Stanice monitoringu ovzduší na Chodově

2016.05.01.Merici.stanice.CP.1.th

• Dne 22.4.2016 byla na Chodově uvedena do provozu stanice monitoringu ovzduší, poskytující informace o kvalitě ovzduší a koncentracích poletavého prachu a oxidů dusíku. Nese kódové označení ACHOA a její data jsou dostupná > zde - informaci poskytl Jan Šilhavý z ČHMÚ. (...)

• Pozvánka: Chodovské čarodějnice 2016

Carodejnice.2016.th

Neberme se vážně a pojďme se bavit...

• Po roce vás opět lákáme na neuvěřitelnou kulturní akci pod širým nebem, konanou poblíž hřiště na konci ulice Ke Svatému Izidoru na starém Chodově. V sobotu 30.4.2016 od 18h je na programu tradiční setkání obyvatel z celého Jižního Města a zejména těch dětských, nejlépe v čarodějných maskách a oděvech. (...)

Copyright © 2021 Hnutí pro Prahu 11. Všechna práva vyhrazena.
By Free joomla 1.7 Templates
TOPlist