• Bouřlivé 20. jednání ZMČ Praha 11 bylo plné vulgarit

• 20. jednání ZMČ začalo dne 26.3.2013 velkým zmatkem - starosta Mlejnský (ODS) přeskočil několik bodů a zastupitelé s k nim pak složitě vraceli. Zcela účelově byl opomenut bod, v jehož rámci mohou zastupitelé navrhovat doplnění programu jednání. Přes účast obyvatel, kteří požadovali projednání některých bodů, nebyl žádný návrh přijat (průjezdy kamionů přes Jižní Město, zrušení prodejny Žabka u metra Háje, antikorupční program či připomínky městské části k návrhu Metropolitního plánu). Sledujte vidozáznam... (...)

Promarněná šance udržitelného územního rozvoje Jižního Města, odvolání zástupců Hnutí pro Prahu 11 koalicí

Promarněná šance udržitelného územního rozvoje Jižního Města, odvolání zástupců Hnutí pro Prahu 11 koalicí z Výboru pro územní rozvoj Prahy 11 a následná rezignace urbanisty prof. Ing. Arch. Karla Maiera, CSc.

• Úterý 26.3.2013 od 9:00: živé vysílání z jednání zastupitelstva P11

• Vážení občané Prahy 11, Jihoměstský osvětový spolek a iniciativní obyvatelé Prahy 11 se rozhodli na své náklady obnovit živé přenosy z jednání zastupitelstva, neboť jednání probíhají od rána ve všední den (tj. v čase běžné pracovní doby národa), občanovi Jižního Města časově nevyhovují a aktuální informace z jednání se k němu nedostanou.

Elektronická aukce na dodávky zemního plynu a el. energie pro Prahu 11: výzva pro RMČ P11

Hnutí pro Prahu 11 vyzývá k jednání s organizátory elektronické aukce na dodávky zemního plynu a elektrické energie pro obyvatele městské části Praha 11

• Tisková zpráva: Rozsudek Krajského soudu o zrušení Vestecké spojky

• Tisková zpráva starosty Křeslic Antonína Zápotockého a místostarosty Tomáš Nováka

Vážení občané, v příloze Vám posíláme tiskovou zprávu s informací o rozsudku Krajského soudu o zrušení Vestecké spojky v tzv. trase JVK. Je to velký dílčí úspěch v dvacetiletém boji proti zástupcům na magistrátě, Středočeském kraji a většině volených zástupců v ohrožených obcích. (...)

Hromadné garáže v lokaci Nešporova / Plickova opět projednávala Rada MČ

V říjnu 2012 Rada MČ Prahy 11 zastavila realizaci HG Nešporova. Nyní zádá o změnu územního plánu pro tyto garáže. Občané se ptají: proč?

• Koaliční členové Výboru pro územní rozvoj nemají o práci zájem, zastupitelé za Hnutí pro Prahu 11 a veřejnost byli z výboru vypovězeni

• Jak probíhal první výbor po podvolání členů HPP z pozic členů komisí? Informaci o tom, že zastupitelé za Hnutí pro Prahu 11 byli odvoláni ze všech výborů zastupitelstva, se objevila téměř ve všech celostátních denících. Formální vyloučení by však nemělo bránit zastupitelům účastnit se práce výborů, byť bez možnosti hlasovat a finančního ohodnocení. Opak je však pravdou! (...)

Video z jednání zastupitelstva MČ P11

Videozáznam z jednání zastupitelstva Prahy 11, hlavní bod programu: schvalování rozpočtu MČP 11

Aktuálně: Napsali o nás...

 

Opravdu potřebujeme nové obecní byty na JM?

Na Jižním Městě bylo ještě v r. 2009 asi 4.000 obecních nájemních bytů. Ponechat si toto množství doporučila MČ P11 odborná studie z r. 2006, která uvedla, že toto množství obecních bytů postačí obci k plnění bytové politiky, tzn. k naplnění funkcí sociálních i nájemních bytů pro mladé rodiny a seniory.

Rozpočet MČ Praha 11 na rok 2013

V rámci projednávání návrhu rozpočtu zastupitelstvem Prahy 11 byly ze strany Hnutí pro Prahu 11 podány pozměňovací návrhy, jejichž cílem bylo uspořit nadhodnocené plánované výdaje

• Tisková zpráva: Bolševická čistka ve výborech zastupitelstva

• V závěru 19. jednání zastupitelstva městské části Praha 11 dle návrhů zastupitele Gabriela, 1. místopředsedy ODS Praha 11, provedla koalice radničních stran ODS, ČSSD, PP, za asistence reprezentanta KSČM, personální čistku ve výborech zastupitelstva. Tato čistka se zaměřila pouze na členy zastupitelského klubu Hnutí pro Prahu 11 (HPP 11): všichni členové tohoto klubu byli vyloučeni, a to ze všech výborů.

Tisková zpráva: MČ bude pokračovat v kontroverzní zástavbě bytových domů na vlastních pozemcích

V rámci dramatické debatě k návrhu rozpočtu se zhruba stovka občanů pokusila přesvědčit zastupitele, že je třeba zastavit kontroverzní výstavbu bytových domů v ulicích Podjavorinské, Benkova a Hviezdoslavova.

Tisková zpráva: Starosta Mlejnský zdůvodňuje nákup či developerské pořizování bytových domů sociálním inženýrstvím

Tři hodiny trvala bouřlivá debata na jednání zastupitelstva o způsobu zajišťování nových nájemních bytů na Jižním Městě. Opoziční zastupitelé se snažili přesvědčit koalici, že nákup celých bytových domů od developerů či nová výstavba na kontroverzních pozemcích není správné řešení.

Zastupitelstvo MČP11 - Projednání výstavby 800 nájemních bytů ve 20 lokalitách na JM

Na jednání zastupitelstva dne 29. 1. 2013 (Centrum pohybové medicíny v ul. Pyšelská 2361/4) se bude projednávat také plánovaná výstavba 800 bytů ve 20 lokalitách Jižního Města.

Rada MČ P11 stáhla z Magistrátu žádost o zavedení modrých zón

Rada MČ P11 stáhla z Magistrátu žádost o zavedení modrých zón. Stovky hodin práce příznivců a členů Hnutí pro Prahu 11 při vysvětlování škodlivosti MZ pro JM a sbírání několika tisíc podpisů došly svého naplnění.

Body, které požadovala třetina zastupitelů zařadit na jednání zastupitelstva MČ Praha 11, na programu jednání nejsou

Třetina zastupitelů se dle zákona o hl. m. Praze (č. 131/2000) obrátila na starostu s žádostí o zařazení 4 bodů, které hýbou Jižním Městem: situace v základní škole Mikulova, plánovaná zástavba (např. v ul. Podjavorinská, Hviezdoslavova, Benkova, v okolí ulice Chilská, ap), zavedení modrých zón a odvolání starosty – ani jeden z nich se však na programu v rozporu se zákonem neobjevil.

Vyhrocená situace na ZŠ Mikulova

Situace na ZŠ Mikulova se zřejmě vyhrotila již v listopadu 2012, kdy se na veřejnost dostaly informace o sporech, které řešila rada školy. Spouštěcím momentem stávající neblahé situace se však stalo odvolání obou zástupkyň, které zbavil ředitel školy funkcí těsně před vánoci.

Budou na jednání zastupitelstva zařazeny body, které občané požadují?

Kluby HPP 11 a TOP 09 předkládají body k zařazení do programu jednání zatupitelstva

Návrh zástavby na Opatově je v rozporu s územním plánem

Návrh firmy Starochodovská a.s. na masivní zástavbu okolí stanice metra Opatov a východní strany ulice Chilská o 65% převyšuje hodnoty dané stávajícím územním plánem. Projekt navrhuje výstavbu kancelářských prostor pro 10.000 zaměstnanců v celkové výši 165.000 m2.

Nový Opatov – Tři promarněné příležitosti

Na promarněných příležitostech ukážeme nefunkčnost volených samospráv na místní a městské úrovni, v druhém případě s podezřením na organizované kriminální jednání.

• Aktualita z předjednání EIA projektu Nový Opatov

Dne 3.1.2013 se uskutečnilo veřejné předjednání výstupů procesu EIA pro projekt Nový Opatov developerské společnosti Starochodovská a.s. Na veřejnou prezentaci dorazilo cca 50 osob, které měly možnost vyslechnout hodnocení dopadů projektu  na životní prostředí od expertů a zástupců developera.

Volili jsme lháře?

V nejméně vhodnou chvíli, pár dní před Vánocemi, svolává radnice jednání k připravovaným zamýšleným stavbám obecních domů. Jedná se o první vlnu objektů, v nichž má výhledově vzniknout celkem přes 800 nových bytů. Mezi první lokality patří ulice Benkova, Hviezdoslavova a Podjavorinská.

• Slibovali Vodní svět, teď staví plivátko

• Předvolební slib ODS z r. 2006 - "Vodní svět do tří let" - se, jak všichni víme, nenaplnil. • Dvou krytých hal s ledovou plochou, hotelu, ani vnitřního a venkovního plaveckého bazénu jsme se nedočkali. MČ P11 tehdy nenašla 700 mil., což byly předpokládané náklady na Vodní svět.  Před volbami v r. 2010 se však odněkud vynořil nový projekt „Jedenáctka VS“. Bez architektonické soutěže, bez diskuse s odbornou veřejností a občany o věcné náplni tohoto projektu. Masivní reklamní kampaň (za 3 mil. Kč) a předseda ODS Janeček nás ujišťovali, že „za dva roky skáčeme do bazénu“.

Nové obecní byty – výprodej kvality Vašeho bydlení

V prosincovém čísle radničního časopisu Klíč mne zarazil článek: „Na Jižním Městě vznikne 800 bytů pro děti starousedlíků“. Tato akce připravovaná současnou politickou koalicí je problematická z řady důvodů.

Unikátní projekt: Na Jižním Městě vznikne 800 bytů pro děti starousedlíků (reakce na článek)

V první části si dovoluji poznamenat, že starousedlíci, obyvatelé původního Chodova a Hájů, nemají potřebu řešit bydlení prostřednictvím obecních nájemních sociálních bytů, protože si bydlení svých potomků řeší na vlastí náklady, a tudíž nepotřebují obecní sociální nájemní bydlení.

Blog Petra Lukeše

Je tomu již pár měsíců, co Petr Lukeš (zastupitel HPP 11) trefně glosuje dění na Praze 11 ve svém blogu na zpravodajském portále iDnes.cz. Jeho postřehy si můžete přečíst > zde

Video k prodeji pozemku Litochlebského náměstí (jednání zastupitelstva MČP11, 19.11.2012)

Video z bouřlivého jednání zastupitelstva MČ P11, kde se projednával prodej pozemků na Litochlebském náměstí pro výstavbu výškové budovy společností Tweelingen, si můžete prohlédnout zde.

Copyright © 2021 Hnutí pro Prahu 11. Všechna práva vyhrazena.
By Free joomla 1.7 Templates
TOPlist