Koalice (ODS-ČSSD-PP) za podpory KSČM pokračuje v nevýhodných prodejích pozemků

Na zastupitelstvu MČ P11 konaném dne 12.3.2012 byl schválen hlasy ODS,ČSSD,PP a KSČM prodej pozemku v ul.Turkova (Renault A.M.O.S. Otava). S prodejem nesouhlasili zastupitelé HPP11 a TOP09. Tento prodej patří k dalším nevýhodným prodejům pozemků, které byly realizovány za starosty Mlejnského.

Zpověď pomáhajícího aneb cosi jako svár občanského sdružení se zastupitelstvem Městské části Praha 11

Pracujeme na Jižním Městě v občanském sdružení Klub vozíčkářů Petýrkova a jsme zvyklí brát i dávat. Bereme, tedy přesněji - získáváme peníze od Ministerstva práce a sociálních věcí, od Magistrátu hl. m. Prahy, od nadačních fondů, od firem, ale i obyčejných lidí. Peníze potřebujeme, abychom mohli dávat...

Lidé v místech - komunitní projekt Chodovské tvrze

Vedení Kulturního centra Zahrada, resp. Chodovské tvrze se trpělivě snaží o probouzení komunitních aktivit mezi panelovými domy. Na první pohled to vypadá jako protimluv - téměř každého totiž napadne omílaná námitka o jihoměstské anonymitě, o neochotě ke komunikaci, ke vzájemnému setkávání.

Namísto pomoci se radnice pokusila Klub vozíčkářů v Petýrkové zlikvidovat

Lidé s nejvážnějšími typy zdravotního postižení žijí na naší městské části v bezbariérových domech v ulici Petýrkova. Díky sociálním službám, zejména tzv. osobní asistenci poskytované občanským sdružením Klub vozíčkářů Petýrkova (KVP), mohou žít mezi námi.

Jaká je primátorova vize Prahy?

Cyklus setkání s tímto názvem probíhá v Centru současného umění DOX  již několik měsíců. Ve středu 15.2.2012 však přišlo nečekaně mnoho návštěvníků. Hlavním „tahákem“ včera byl totiž primátor hlavního města Prahy B. Svoboda. Veřejná diskuse byla připravena ve spolupráci Institutu aktivního občanství a Pražského fóra.

Změna v zastupitelském klubu HPP 11

Odpověď Klubu zastupitelů Hnutí pro Prahu 11 na dopis starosty MČ Praha 11 ve věci dalšího postupu v rozvoji Jižního Města

Na výzvu ke zprůhlednění rozvojových záměrů (viz text Jihoměstských novinách č. 7) zareagoval starosta obsáhlým textem, který však odpovědí na výzvu ve skutečnosti nebyl.

Vzpomínka na Petra Kopala

V úterý 24. ledna 2012 dobrovolně odešel z toho světa Mg. Petr Kopal, člen Zastupitelstva Městské části Praha 11 v letech 1988 až 2006.

Stanovisko HPP 11 k návrhu Zásad prodeje posledních obecních bytů, převedených bezúplatně na obec,nyní v majetku hl. m. Prahy, svěřeného MČ P11

Vedení Městské části Praha 11 navrhuje privatizovat i poslední byty, které MČ vlastní. Místo nich chce na Jižním Městě stavět byty tzv. sociální. S tímto postupem Hnutí pro Prahu 11 nesouhlasí.

Potřebujeme na Jižním Městě sociální byty?

Politika sociální bydlení je založena na levicovém konceptu solidarity. Příjmově slabším či jinak handicapovaným osobám by měla obec pomáhat. Bydlení, které dnes patří pro určité cílové skupiny k málo dostupným, může obec zpřístupnit. Je k tomu ale potřeba stavět domy plné sociálních bytů? - Není.

Mapa zástavby sociálních bytů na Praze 11 prosazovaná koalicí

Mapa plánované kontroverzní výstavby sociálních bytů MČ Praha 11 na stávajících parkovištích a zelených plochách dle následujícího seznamu > ZDE | ul. Dunovského, ul. Květ. vítězství x Valentova – penzion, ul. Filipova, ul. Bohúňova - kotelna, ul. Bachova - kotelna, ul. Donovalská x Ke Stáčírně..,

Koalice na radnici Prahy 11 tlačí občanský klub vozíčkářů k likvidaci

Tělesně postižení obyvatelé Prahy 11 byli koalicí v zastupitelstvu MČ Praha 11 odmítnuti se svojí žádostí o finanční pomoc na poskytování sociálních služeb při podstatném výpadku dotací od státu a magistrátu. Namísto finanční pomoci v objemu cca 400 tis. Kč pro jejich klub, o kterou městskou část požádali během roku, se koalice rozhodla k přesměrování financí na akciovou společnost Jihoměstská sociální, kterou městská část provozuje.

Diskriminace OSVČ zastupitelů při práci ve veřejných funkcích na Praze 11

Je cílem odradit zastupitele v pozici OSVČ (osoby samostatně výdělečně činné) od práce v zastupitelstvu?

Tiskové zprávy vydané k průběhu 12. jednání zastupitelstva MČ Praha 11

Hnutí pro Prahu 11 vydalo několik tiskových zpráv po tuhém 12. jednání zastupilstva městské části Praha 11, které proběhlo ve středu 21. 12.

Týkají se odmítnutí pomoci Klubu vozíčkářů Petýrkova a nekonečné diskuse o náhradách za ušlý výdělek pro OSVČ za čas strávený při plnění funkce zastupitele.

Vyšlo 7. vydání Jihoměstských novin

Na Jižní Město dorazilo po roční pauze další vydání Jihoměstských novin. Nové číslo, v pořadí již sedmé, Vám exkluzivně přináší ke stažení HpP11 > Archiv JN 

Starosta Mlejnský vytáhl do boje proti Primátorovi

Koalice prodává pozemky ve Stříbrského společnosti Alitex na výstavbu nevkusného bytového domu

065.BD.Jurkovicova.1

 Koaliční vedení radnice Prahy 11 rozhodlo těsnou většinou 21 hlasů z 39 mandátů o definitivním prodeji resp. dárcovství pozemků, vzhledem ke směšně nízké ceně cca 1800 Kč/m2, v ulici Stříbrského společnosti Alitex, spol. s r.o.

Společnost Passerinvest Group plánuje multifunkční zástavbu Areálu Interlov na Roztylech

Skupina Passerinvest Group prezentovala na zastupitelstvu MČ Praha 11, které proběhlo 7.11. 2011, svůj nový multifunkční projekt rekultivace Roztyl pod pracovním názvem Areál Interlovu.

Mlejnský vs. Kos: rozhovor a polemika o bazénu

Dalibor Mlejnský a Ladiskav Kos: o bazénu

Kdo pomůže vozíčkářům z Petýrkovy?

Zdálo by se, že nejpostiženější obyvatelé naší městské části budou prvními kandidáty na pomoc od radnice. Lidé s nejvážnějšími typy postižení žijí na naší městské části v bezbariérových domech v ulici Petýrkova. Díky sociálním službám, zejména tzv. osobní asistenci poskytované občanským sdružením Klub vozíčkářů Petýrkova (KVP), mohou žít mezi námi.

Starosta Jižního Města opsal diplomovou práci, vyplývá z posudků

Dalibor Mlejnský zřejmě opsal svou diplomovou práci.

Téma zástavby Roztyl opět v médiích ožívá

V médiích se opakovaně píše o zástavbě Roztyl. Nejnovější článek můžete najít i na portále novinky.cz

Vieweghova "Mafie v Praze"

Už jste četli novou knihu Michala Viewegha Mafie v Praze?

• Projekt zástavby Roztyl opět ožívá

Na Roztylech opět ožívá projekt rozsáhlé multifunkční zástavby společnosti Passerinvest Group. Internetový deník o tom píše ve svém článku, který naleznete zde.

Kellner staví nejvyšší mrakodrapy v Česku a mají být na Chodově

Dnes tiskem prolétla zpráva o výstavbě Prague Eye Towers, kterou plánuje společnost PPF nejbohatšího čecha Petra Kellnera. Budovy mají být nejvyšší stavby v zemi. Více se dočtete zde.

Na Opatově má vyrůst kancelářská čtvrť

O plánované výstavbě na Opatově, o kterou se snaží společnost Reflecta, dnes píše deník E15. Více se můžete dočíst zde.

• Praha 11 vypsala zakázku na bazén téměř za půl miliardy

2010.08.31.Zacali.jsme.stavet.11VS

• I když Praha 11 už staví bazén oficiálně od poloviny roku 2010, tak teprve nyní vypisuje výběrové řízení na jeho stavbu. To vše bez důkladné diskuse záměru v zastupitelstvu MČ Praha 11. I když Praha 11 už staví bazén oficiálně od poloviny roku 2010, tak teprve nyní vypisuje výběrové řízení na jeho stavbu. To vše bez důkladné diskuse záměru v zastupitelstvu MČ Praha 11.Více se dočtete např. v článku ZDE. Celkově odhadujeme, že celý záměr bude neúměrně předražený a zatíží dlouhodobě městskou pokladnu svým provozem.

Policie opět zkoumá případ ABL, agentura sledovala lidi ještě loni

V médích se opět objevily nové informace o sledovacích aktivitách bezpečnostní agentury ABL na Praze 11 v předvolebním období roku 2010. Více se můžete dočíst ve článku na portále iDnes.

Copyright © 2021 Hnutí pro Prahu 11. Všechna práva vyhrazena.
By Free joomla 1.7 Templates
TOPlist