Anticenu Zavřeno dostala i Praha 11

Současná rada MČ Prahy 11 získala anticenu v soutěži Otevřeno x Zavřeno za svůj postoj ke zveřejňování videozáznamů z jednání zastupitelstva MČ Praha 11.

Boj o moc uvnitř jihoměstské ČSSD

Tvrdý střet mezi dvěma skupinami vedl ke zdánlivé prohře 1. místostarosty Olega Rybnikáře.

Škatulata hejbejte se aneb Boj o moc uvnitř jihoměstské ČSSD

Stýská se vám po dětských hrách? Vstupte do ČSSD! Zažijete nečekané situace a ještě se při tom zasmějete.

Rada Prahy 11 vrátila Belaníkovi kompetence

Rada MČ Prahy 11 opět předvedla další politický kotrmelec. V důsledku srpnové krizi, která vypukla v ČSSD kolem privatizace bytů na Praze 11, vyloučila ze svých řad Josefa Belaníka. Tomu však tento týden vrátila všechny jeho kompetence zpět. Více se dočtete zde. Kdo bude další, kdo půjde z kola ven ? Že by místostarosta Oleg Rybnikář ?

Rozkol sociální demokracie v Praze 11

Za povšimnutí stojí roztržka v buňce ČSSD na Praze 11, kde na jedné straně stojí skupina politiků kolem 1. místostarosty Olega Rybníkáře, tj. původní jádro zastupitelského klubu ČSSD, a na druhé Josef Belaník a Ladislav Kárský. I přesto, že nechceme tyto události nijak komentovat, můžete se o tom více dočíst např. na stránkách portálu Euro nebo v Pražském deníku.

Do Trojmezí mezi třemi pražskými obvody se nesmí, majitelé to zakázali

Dnes se objevil v médiích zajímavý článek s tématikou Trojmezí, která byla často diskutována v loňské předvolební kampani. Jeho plné znění naleznete zde.

 

Reakce v mediích po jednání 9. ZMČ Praha 11

Včera proběhlo další bouřlivé jednání Zastupitelstva Městské Části Praha 11...

Zadáno pro ABL, článek z týdeníku Euro

Nejen Praha 11, ale i Praha 10 a pražský magistrát zaplatily ABL za takzvanou „pasportizaci bytů.“ Přišla je na miliony. Když se před loňskými volbami špitalo, že Věci veřejné jsou možná projektem „modrých kmotrů,“ brala tuto informaci většina lidí s rezervou.

Článek v Pražském deníku na téma sportoviště Jedenáctka

V Pražském deníku dnes vyšel zajímavý článek na téma sportoviště/bazén Jedenáctka.

 

Společné tiskové prohlášení opozičních klubů HPP 11 a TOP 09 k 7. zastupitelstvu MČ P11

Také 7. zasedání Zastupitelstva MČ Prahy 11 probíhalo v napjaté atmosféře, charakteristické pro současné volební období...

Anketa MČ Praha 11 k problematice parkovacích míst na JM

Informace občanům ohledně výstavby parkovacích domů (HG) a Jižním Městě

Reakce médií na další zbabělý úprk koalice P11 v čele s Daliborem Mlejnským z mimořádného zastupitelstva ke kauze ABL ze 13. května

Médiím neunikl další zbabělý únik koaličních zastupitelů Prahy 11 včele se starostou Daliborem Mlejnským, který předvedli při mimořádném zastupitelstvu Prahy, jenž se konalo 13. května na podnět opozičních zastupitelů HPP 11 a TOP 09.

P11 jako politický a ekonomický partner v etickém kodexu VV podle Víta Bárty

Zpravodajský portál iDnes.cz zveřejnil 17. května velmi zajímavý dokument, který je původním návrhem etického kodexu Věcí Veřejných (VV) podle Víta Bárty.

Kromě toho, že celý tento etický kodex má k demokratickému bezkorupčnímu systému asi tak daleko, jako pozemšťán pěšky do středu vesmíru, tak se v jeho osmém bodě autor rozepisuje o ekonomických a politických partnerech, jako jsou P7 a P11.

 

• MHMP potvrdil souhlasné stanovisko MČ P11 v územním řízení kauzy BD Stříbrského (Alitex)

• Magistrát Hlavního Města Prahy vydal 16. května zamítavé stanovisko vůči všem odvoláním občanů a OS HJM podaným proti územnímu rozhodnutí o úmístění stavby bytový dům Stříbrského (Alitex), jenž vydal úřad MČ Prahy 11 na konci června 2010.

Praha 11 jako "cvičák" ABL na velkou politiku?

Zpravodajský server vasevec.cz přinesl zajímavý pohled na zasedání mimořádného zastupitelstva Prahy 11, které proběhlo/neproběhlo 13. května na podnět opozice Prahy 11.

Odkaz na celý článek naleznete zde.

Výbor pro územní rozvoj P11 jedná o výstavbě na Opatově

Ačkoli mělo být jednání výboru dne 28.4.2011 dle oznámění v Klíči veřejné, sešli se jeho členové jen ve sklepních prostorách úřadu Městské části Praha 11 v Ocelíkově ulici. Velký zájem obyvatel, kteří dorazili na veřejný výbor do ZŠ Pošepného, totiž radnici zaskočil.

Vedení Prahy 11 opět zbaběle utíká před občany a pod záminkou kritizuje jednání výborů

Dne 11.4.2011 se na Praze 11 odehrálo další zastupitelstvo městské části, kam dorazilo i mnoho občanů, aby mohli být svědky projednání kontroverzního bodu programu s názvem "Mezní situace - jednání výboru pro územní rozvoj a životní prostředí."

Společné tiskové prohlášení HPP 11 a TOP 09 k jednání Výboru pro územní rozvoj MČP11 dne 24.3.2011 v ZŠ Pošepného

Vzhledem k dramatickému průběhu jednání Výboru pro územní rozvoj a životní prostředí MČ Praha 11 v ZŠ Pošepného dne 24.3.2011 vydaly opoziční zastupitelské kluby HPP 11 a TOP 09 následující tiskové prohlášení, aby tak upozornily na alarmující praktiky koalice a některých loajálních úředníků na Praze 11. Tiskové prohlášení si můžete stáhnout zde.

Mezní situace na 3. jednání Výboru pro územní rozvoj

Obyvatelé Roztyl měli ve čtvrtek 24.3.2011 v jídelně ZŠ Pošepného možnost zúčastnit se na Roztylech asi historicky prvního veřejného jednání Výboru pro územní rozvoj a životní prostředí zastupitelstva Prahy 11.

Změna na postu zastupitele za HPP 11

Na počátku března se z osobních důvodů vzdal Ing. Jan Frey Mandátu zastupitele MČ P11 za HPP 11. V roli náhradníků byli, Michal Streubel a Ing. Radim Cimoradský. Pan Streubel se také rozhodl vzdát svého nároku na mandát, jelikož již aktivně působí ve finančním výboru MČ P11 a časově by obě role nezvládal, a tak se novým zastupitelem za HPP 11 stal Ing. Radim Cimoradský.

O rozpočtu MČ P11 na rok 2011

Na Zastupitelstvu byl dne 3.3.2011 schválen rozpočet MČ P11. Těsná většina dvaceti zastupitelů ODS-ČSSD-PP odsouhlasila deficitní rozpočet jehož schodek ve výši je hrazen z výnosů privatizace, výnosů z nájmu bytů a nevyčerpaných prostředků z minulých let. Praha 11 tak žije na sekyrku.

• Na pokračování mimořádného zastupitelstva 18.2.2011 upozornilo HPP 11 na podezřelé faktury ABL

• Z pokračování mimořádného zastupitelstva, které se konalo dne 18.2.2011, starosta utekl hned po úvodních otázkách. S argumenetem, že vše již řekl, opustil zastupitelstvo nejprve on, pak i 1. místostarosta Rybnikář. J. Krautwurm z HPP 11 upozornil na dvě faktury, které vystavila firma ABL Městské části Praha 11 za "speciální detektivní činnost". (...)

2. veřejné jednání Výboru pro územní rozvoj se týkalo zejména výstavby na Litochlebském náměstí

Přerušené zasedání Výboru pro územní rozvoj a životní prostředí pokračovalo dne 24.2.2011 ve staré Chodovské škole. Do posledního místečka plná jídelna sledovala nejprve bitvu o nový panelový dům v ul. Stříbrského. Lidé, kteří v uvedené lokalitě bydlí, znovu argumentovali tím, že umístění objektu je (v husté zástavbě zatížené výstavbou nového sídliště Milíčovský háj) nevhodné.

• Rozhovor s Martou Šorfovou

• Na mimořádném jednání zastupitelstva MČ Praha 11 dne 18.2.2011 položila R. Soukupová několik otázek bývalé starostce Martě Šorfové. Otázky se týkaly předmětu mimořádného zastupitelstva, které se bylo svoláno kvůli sledování občanů Prahy 11 firmou ABL. Bohužel, M. Šorfová nedostala na zastupitelstvu prostor na otázky odpovědět, proto byly otázky písemně zformulovány a M. Šorfová požádána o jejich zodpovězení.

• Litochlebské náměstí: mají se občané soudit se svou radnicí?

• Dne 21.1.2011  se konalo setkání obyvatel žijících v okolí Litochlebského náměstí. Lidé se sešli, aby se dohodli na společné strategii k zabránění plánované výstavby 24patrového objektu na místě dnešního pietního parku s památníky padlým v I. a II. světové válce.

• 1. veřejné jednání Výboru pro územní rozvoj navštívilo téměř 70 zájemců z řad veřejnosti

V páteční podvečer dne 11.2.2011 se v Základní škole k Milíčovu uskutečnilo historicky 1. veřejné jednání Výboru pro územní rozvoj a životní prostředí. V páteční podvečer dne 11.2. 2011 se v Základní škole k Milíčovu uskutečnilo historicky 1. veřejné jednání Výboru pro územní rozvoj a životní prostředí. Otevření výborů pro veřejnost je velkým úspěchem Hnutí pro Prahu 11, o veřejné dění je velký zájem a veřejná zasedání dávají zájemcům možnost nahlédnout pod pokličku místní politiky. O rozvoj Jižního Města se začala zajímat i skupina obyvatel, do které bychom to ještě před nedávnem neřekli.

• Mrakodrap místo parku. Tunel policii nezajímá

• Starosta Prahy 11 se na zastupitelstvu snažil vyvrátit podezření, že objednal sledování agenturou ABL a zároveň obhajoval obchody, které jeho radnice uskutečnila. Zmínil i různé "pseudoodborníky" kritizující jeho zcela transparentní kroky. To bylo na mě.  Pokusím se roli "pseudoudborníka" zahrát co nejlépe. V zájmu objektivity uvádím odkaz na vystoupení starosty Dalibora Mlejnského ze dne 7.2.2011 (odkaz již není funkční)

Pozvánka na 2. jednání Výboru pro územní rozvoj a ŽP

Podle aktuálních informací proběhne další jednání Výboru pro územní rozvoj a ŽP ve čtvrtek 24. února od 17.00 v Základní škole Chodov (Květnového vítězství 57/17), tzv. staré Chodoské škole.

Jakmile budeme mít oficiální program, tak ho zde zveřejníme. Dá se však očekávat, že se budou projednávat stejné body, jako na prvním jednání, které bylo přerušeno v bodě bytový dům Stříbrského/Jurkovičova (Alitex). Navíc také očekáváme zařazení bodu kolem výstavby na Litochlebském náměstí.

Přijďte tedy ve stejně hojném počtu jako na první jednání a sledujte nás pro aktuální informace.

Navržený program a oficiální pozvánku si můžete prohlédnout zde.

Copyright © 2021 Hnutí pro Prahu 11. Všechna práva vyhrazena.
By Free joomla 1.7 Templates
TOPlist