Co vzešlo z mimořádného zastupitelstva Prahy 11 - "Špatný kamarád nebo dobrý lhář ?"

Ti, kdož čekali, že budou na mimořádném zastupitelstvu MČ Praha 11 vysvětlena nezákonná sledování občanů, se nestačili divit. Než se všichni nadáli, přešel starosta Dalibor Mlejnský z obrany do protiútoku a tři osoby, které firma ABL sledovala (paní Šorfovou, pana Vašíčka, pana Urbánka), bývalé představitele radniční ODS, obvinil z "průseru".

Tisková zpráva HPP 11 k mimořádnému zasedání zastupitelstva 7/2

Níže naleznete tiskovou zprávu, kterou HPP 11 předalo médiím v reakci na průběh mimořádného zastupitelstva, které se konalo v pondělí 7. února ke kauze sledování politiků na Praze 11 firmou ABL.

Dokument je ke stažení zde.

• ABL - území bílého lva

• Na konci září minulého roku explodovala aféra, která ovlivnila politický život celé země a zasáhla pražské Jižní Město. Necelé tři neděle před volbami přinesla MF Dnes zprávu o sledování Marty Šorfové (bývalé starostky) a řady dalších lidí. Média téma pohotově uchopila a lehce upravila. Čtrnáct dní před komunálními volbami jsme tu měli "sledování politiků ODS" agenturou ABL, kterou v té době vlastnil ministr za Věci Veřejné, Vít Bárta. (...)

První veřejné zasedání Výboru pro územní rozvoj MČ Prahy 11

BD Stříbrského/Jurkovičova

Dovolujeme si Vás pozvat na první veřejné zasedání Výboru pro územní rozvoj a životní prostředí Zastupitelstva MČ Prahy 11, který se uskuteční v pátek 11. února od 17.00 ve společenském sále ZŠ k Milíčovu. Na programu jednání bude sporná výstavba 9-patrového bytového domu v ulici Stříbrského/Jurkovičova, který zamýšlí společnost Alitex spo. s r.o.

• Konání mimořádného zastupitelstva MČ Praha 11 kvůli kauze ABL

• Dne 7. února 2011 se bude od 15 hodin konat v Kulturním centru Zahrada, Praha 4, Malenická ul. mimořádné zasedání zastupitelstva MČ Praha 11. Zastupitelstvo je svoláno z podnětu zastupitelů Hnutí pro Prahu 11 a TOP 09 a měloby projednat působení agentury bezpečnostní ABL na Praze 11. Všichni jste srdečně zváni zasedání je ze zákona veřejné. (...)

• Rozprodej obecního majetku na Praze 11

• Vážení spoluobčané na Jižním Městě. Asi jste většinou zaznamenali, že ať již u nás na Jižním Městě, tak i jinde v Praze, proběhl a dále probíhá díky magistrátu a vedení městských částí rozprodej většiny městského majetku - movitého i nemovitého. Co se prodeje pozemků týče, město přichází o možnost podstatně ovlivňovat novou výstavbu na těchto prodaných pozemcích. (...)

• Odklad prvního jednání výboru pro územní rozvoj

• První jednání Výboru pro územní rozvoj se uskuteční pravděpodobně až 3.2.2011. Předseda Výboru pro územní rozvoj J. Janeček oznámil, že z důvodů uveřejnění pozvánky v časopise Klíč, se 1. jednání výboru uskuteční až ve čtvrtek 3. 2. 2011. Dnešní avizované jednání se tedy nekoná. Až bude termín oficiálně potvrzen, zveřejníme nejen termín, ale i plánovaný program jednání. (...)

Ústní jednání k vypořádání připomínek v procesu územního řízení na kontroverzní výškový dům na Litochlebském náměstí bylo odročeno

Dne 11.1.2011se konalo nastavebním úřadu ÚMČ, Praha 11,veřejné ústní jednání ve věci územního řízení o umístění stavebního záměru „Litochlebský park“, který představuje kontroverzní výškovou stavbu na Litochlebskémnáměstí.

• P11 opět v pořadu Nedej se

• V neděli 16. ledna byl na ČT2 odvysílán pořad "Nedej se" na téma Rozprodávání životního prostředí na Jižním Městě.

Pořad navazuje na již zveřejněná fakta dění na Jižním Městě. Místní občané a jejich občanská sdružení v minulých pořadech vyjádřili svou nespokojenost s počínáním jejich radnice, která podle jejich názoru rozprodává místní životní prostředí ve spolupráci s developerskými firmami. Po komunálních volbách se s názory občanů ztotožňuje i současná opozice. (...)

• Praha 11 v hledáčku pořadu Reportéři ČT

• Vysílání pořadu Řeportéři ČT, v pondělí 17. ledna od 21.20 na programu ČT 1, se bude věnovat praktikám prodeje pozemků a developerské výstavbě na Praze 11. Pokud nestihnete odvysílání pořadu v televizi, je možné ho shlédnout i z archivu ČT.

Levnější pozemky pro mrakodrapy (17.1.2011) > https://www.ceskatelevize.cz/porady/1142743803-reporteri-ct/211452801240003/

• Proč by měl v husté zástavbě na Hájích stát další výškový BD Jurkovičova?

• Uprostřed husté zástavby na Milíčově mezi ulicemi Stříbrského a Novomeského vlastnila MČ Praha 11 dva opuštěné TESKO domy - přízemní budovy, které v minulosti sloužily pro stavbaře Jižního Města. Domy byly několik let opuštěné a chátraly, avšak jejich demolici se MČ Praha 11 jako vlastník bránila s tím, že odstranění je spojeno s ekologickou likvidací azbestu, jehož zvýšené množství obsahovala střešní krytina. (...)

• Diskuse a plány kolem dostavby center Jižního Města

• Není pochyb, že Jižnímu Městu jako městskému celku chybí řada veřejných funkcí. Kdybychom vycházeli pouze z tradice antických měst, tak bez rozmýšlení můžeme jmenovat divadlo, arénu či veřejné lázně. Úkolem a cílem městských samospráv by tedy mělo být tyto veřejné potřeby definovat a postarat se o jejich realizaci. (...)

• Zpráva ze ZMČ P11 dne 4.1.2011

• Přerušené jednání zastupitelstva dne 4. 1. 2011 mělo na programu jen pár bodů. Ti, co doufali, že jednání bude rychlé, se však zmýlili. Hned první volba členů výboru pro územní rozvoj se ukázala být mírně dramatická. Strana TOP 09 totiž navrhla do výboru bývalou starostku M. Šorfovou, která je sice stále členkou ODS, ale vzhledem ke svým názorům nebyla ani mezi kandidáty do zastupitelstva za ODS. (...)

První kroky výboru pro územní rozvoj MČ P11

Dne 5. 1. 2011 se Radka Soukupová (HPP 11) sešla s předsedou výboru pro územní rozvoj Jiřím Janečkem (ODS). Předmětem jednání byla agenda prvních zasedání výboru a procesy s tím spojené.

Jednání HPP 11 se starostou Mlejnským ze dne 28.12.2010

Na společném jednání mezi vánočními a novoročními svátky se dohodli zástupci Hnutí pro Prahu 11 a starosta D. Mlejnský. Předmětem jednání dne 28.12.2010 byly procesy projednávání podnětů v oblasti územního rozvoje. Jednání se za HPP 11 zúčastnili R. Soukupová, Z. Kvítek, J. Krautwurm a J. Štyler. Přesto, že jednání trvalo přes 2 hodiny, zásadní shody se dosáhnout nepodařilo.

Zpráva z jednání Zastupitelstva MČ dne 21.12.2010

Kdo si myslel, že předvánoční čas ovlivní jednání posledního zastupitelstva, byl zklamán. Zasedání začalo bitvou o program jednání, na nějž se zástupci Hnutí pro Prahu 11 (HPP 11) pokusili zařadit urgentní body k projednání (Stavba na Litochlebském náměstí a nový bytový dům spol. Alitex v ul. Stříbrského / Jurkovičova).

Zápis z politického grémia Zastupitelstva MČ P11 (20.12.2010)

Dne 20. 12. 2010 se sešlo další politické grémium, jehož se účastnili zástupci všech politických klubů zastupitelstva MČ P11. Podrobný zápis naleznete zde.

• Vánoční přání 2010

• Vážení sousedé a občané Jižního Města, příjemné prožití vánočních svátků, hodně zdraví, štěstí a úspěchů v roce 2011 vám přeje Hnutí pro Prahu 11. Také v roce, jenž má v letopočtu dvě jedničky stejně jako naše hnutí, budeme stát na straně obyvatel Jižního Města a budeme nadále usilovat, aby Praha 11 byla pro ně spokojeným domovem, kde se cítí nejlépe. Vaše HPP 11

Údajně zfalšované volby na Chodově řeší kriminálka

V tisku se objevili první zprávy o možném zfalšování říjnových komunálních voleb na Chodově. Celý případ momentálně řeší kriminální policie.

Více informací najdete ve článku Pražského deníku.

Další díl pořadu "Nedej se" o Jižním Městě na ČT2. Tentokrát na téma komunální volby 2010.

Dne 22. prosince v 18.05 hod. uvádí ČT2 pořad "Nedej se", ve kterém budou komentovány předvolební a povolební události na Praze 11. Repríza pořadu proběhne dne 23. prosince v 9.25 hod.

Pozvánka na jednání Zastupitelstva MČ P11, 21. prosince 2010

V úterý 21. prosince od 9 hodin v KC Zahrada proběhne druhé povolební Zastupitelstvo MČ P11. Program Zastupitelstva je uveřejněn na www.praha11.cz.

Reakce HPP 11 na otevřený dopis pana Jakuba Ježka (Strana zelených)

Bývalý člen zastupitelstva Jakub Ježek (předseda Strany zelených na P11) se obrátil na všechny stávající členy zastupitelstva s otevřeným dopisem, ve kterém kritizuje postoje zastupitelů za Hnutí pro Prahu 11 ve věci jejich domnělého postoje k otevřenosti výborů zastupitelstva.

Zápis z politického grémia Zastupitelstva MČ P11

Dne 29. 11. 2010 se sešlo politické grémium, jehož se účastnili zástupci všech politických klubů zastupitelstva MČ P11. Podrobný zápis naleznete zde.

Vážení příznivci a voliči Hnutí pro Prahu 11

Po odmlce způsobené naším náročným povolebním vyjednáváním s potenciálními koaličními partnery bychom Vás rádi informovali o tom, jak tato jednání probíhala. První jednání HPP 11 s TOP 09 proběhla hned v povolebním týdnu a dohodli jsme se na společných zájmech, principech a postupu při vyjednávání širší koalice s ČSSD a PP, aby byla garantována nezbytná většina v zastupitelstvu.

Povolební zpravodaj

Dne 9. listopadu od 9.00 v KC Zahrada bude probíhat ustavující zasedání zastupitelstva Městské části Praha 11 v novém povolebním složení. Tímto všechny příznivce HPP 11 i další zájemce o dění na Jižním Městě vyzýváme, aby sledovali jednání online na TV Praha 11, nebo se později podívali na záznam v archivu na uvedeném webu. (...)

Blýská se na Jižním Městě na lepší časy?

HPP 11 vydalo níže přiloženou tiskovou zprávu k povolebním jednáním na Jižním Městě.

HPP 11 podporuje PaedDr. Mgr. Ladislava Kárského ve 2. kole senátních voleb

HPP 11 se rozhodlo po pečlivé rozvaze a jednání s PaedDr. Mgr. Ladislavem Kárským z ČSSD podpořit jeho kandidaturu na Praze 11 ve 2. kole senátních voleb proti jeho rivalovi z ODS, panu PhDr. Milanu Pešákovi.

• Vykácení pietního místa na Litochlebském náměstí

• HPP 11 vydalo tiskovou zprávu k plánovanému kácení památných stromů pietního místa na Litochlebském náměstí (Praha 11). Jedná se o kontroverzní záměr pod taktovkou starého vedení MČ Praha 11, který vzbuzuje velkou nevoli místních obyvatel.

Copyright © 2021 Hnutí pro Prahu 11. Všechna práva vyhrazena.
By Free joomla 1.7 Templates
TOPlist