• VOZÍČKÁŘI

Zpověď pomáhajícího aneb cosi jako svár občanského sdružení se zastupitelstvem Městské části Praha 11

Pracujeme na Jižním Městě v občanském sdružení Klub vozíčkářů Petýrkova a jsme zvyklí brát i dávat. Bereme, tedy přesněji - získáváme peníze od Ministerstva práce a sociálních věcí, od Magistrátu hl. m. Prahy, od nadačních fondů, od firem, ale i obyčejných lidí. Peníze potřebujeme, abychom mohli dávat, spíše vlastně podávat - pomocnou ruku druhým, kteří to potřebují, lidem se zdravotním postižením.

Namísto pomoci se radnice pokusila Klub vozíčkářů v Petýrkové zlikvidovat

Lidé s nejvážnějšími typy zdravotního postižení žijí na naší městské části v bezbariérových domech v ulici Petýrkova. Díky sociálním službám, zejména tzv. osobní asistenci poskytované občanským sdružením Klub vozíčkářů Petýrkova (KVP), mohou žít mezi námi.

Koalice na radnici Prahy 11 tlačí občanský klub vozíčkářů k likvidaci

Tělesně postižení obyvatelé Prahy 11 byli koalicí v zastupitelstvu MČ Praha 11 odmítnuti se svojí žádostí o finanční pomoc na poskytování sociálních služeb při podstatném výpadku dotací od státu a magistrátu. Namísto finanční pomoci v objemu cca 400 tis. Kč pro jejich klub, o kterou městskou část požádali během roku, se koalice rozhodla k přesměrování financí na akciovou společnost Jihoměstská sociální, kterou městská část provozuje.

Kdo pomůže vozíčkářům z Petýrkovy?

Zdálo by se, že nejpostiženější obyvatelé naší městské části budou prvními kandidáty na pomoc od radnice. Lidé s nejvážnějšími typy postižení žijí na naší městské části v bezbariérových domech v ulici Petýrkova. Díky sociálním službám, zejména tzv. osobní asistenci poskytované občanským sdružením Klub vozíčkářů Petýrkova (KVP), mohou žít mezi námi.

Copyright © 2021 Hnutí pro Prahu 11. Všechna práva vyhrazena.
By Free joomla 1.7 Templates
TOPlist